Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Zátiší s ananasem

A68/163

Vincenc Beneš (1883-1979)

ZÁTIŠÍ S ANANASEM

Olej na plátně, adjustováno na kartonu, 27x46 cm, sign. vpravo dole "V. Beneš". Rámováno, zaskleno. Stav A.

Vincenc Beneš - studoval na Uměleckoprůmyslové škole a na Akademii výtvarných umění v Praze. Byl členem SVU Mánes, Osmy a Skupiny výtvarných umělců. Zpočátku tvořil pod vlivem kubismu a fauvismu, poté se věnoval realisticky ztvárněným krajinám a zátiším.

Vyvolávací cena: 35 000 Kč
Vydražená cena: 35 000 Kč