Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Podšálek s ohrádkou (galerií)

A68/506

PODŠÁLEK S OHRÁDKOU (GALERIÍ)

Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur, 2. pol. 18. stol.
Kruhová miska s prolamovanou ohrádkou pro koflík, fajáns, tenký střep, bělavá poleva, malba květinových motivů v pestrých muflových barvách. Ø 13,5 cm Značeno manganem "H.". Stav B. Srov.: Sammlung MAK, Inventarnummer KE 3779-2, sbírky MG, inv. č. U 25945, U 16118, U 23075 či U 23033.