Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Posýpátko ke kalamáři

A68/507

POSÝPÁTKO KE KALAMÁŘI

Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur, 2. pol. 18. stol.
Fajánsové posýpátko cylindrického, mírně kónického tvaru, bíle glazované, malované v pestrých muflových barvách architektonickým motivem v krajině se stafáží, kvítky a lístky. Ø 7,5 cm. V. 5 cm. Zn. manganem „HG“. Stav restaurováno.