A68/507
POSÝPÁTKO KE KALAMÁŘI
Slovensko, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
2. pol. 18. stol.
Fajánsové posýpátko cylindrického, mírně kónického tvaru, bíle glazované, malované v pestrých muflových barvách architektonickým motivem v krajině se stafáží, kvítky a lístky.
Ø 7,5 cm. V. 5 cm.
Zn. manganem „HG“.
Stav restaurováno.