A71/056
Oskar Schmal (1904-1976)
V ROZKVETLÉM ZÁMECKÉM PARKU
1934
Pastel na papíru, 41x50 cm, sign. a dat. vpravo dole "Schmal, 34".
Rámováno, zaskleno.
Oskar Schmal - rakouský malíř a grafik narozený v Brně. Studoval v Praze, na berlínské akademii u prof. E. Orlika a v Paříži. V meziválečném období vystavoval v Brně, na III. Zlínském salonu, koncem 20. a ve 30. letech se účastnil výstav ostravského Kunstringu. Byl členem Wiener Secession. Roku 1964 obdržel Cenu města Vídně pro výtvarné umění. Byl mu propůjčen i profesorský titul.