Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Chlapec s větrníkem

A71/057

František Doubrava (1901-1976)

CHLAPEC S VĚTRNÍKEM

1940
Práce malíře, jehož celou tvorbou se jako zlatá nit vine vnímavost a porozumění dětskému světu, u muže své doby překvapující. Jeho zobrazování světa dětí však postrádá schematická zjednodušování. Je pozoruhodně malířsky vyzrálé a vyznačuje se jistou až znepokojivou naléhavostí, touhou zachytit prchavost okamžiku a jistou dávkou nostalgie za okamžiky, které již nelze nikdy vrátit. Akvarel na papíru, 44x57 cm. Rámováno, zaskleno.

František Doubrava - brněnský malíř a ilustrátor, ilustroval desítky knih pro děti. Studoval na pražské akademii u prof. Ferdinanda Engelmüllera.