A71/149
Emil Schovánek (1885-1947)
PORTRÉT DĚVČÁTKA
1919
Olej na plátně adjustováno na malířském kartonu, 44,5x37,5 cm, sign. a dat. vpravo nahoře "Emil Schovánek 1919". Zezadu opatřeno známkou "K. J. Rubeš, Umělecký závod Praha, Ferdinandova třída 28". Rámováno, zaskleno.
Stav A/B.
Emil Schovánek – studoval na Akademii v Praze u prof. V. Bukovace a V. Hynaise. Obdržel Hlávkovo stipendium. Mezi jeho náměty patřily portréty, žánry, akty, květinová zátiší a moře. V jeho jasných a radostných barvách se odráží vliv jeho pedagogů.