A71/150
Bohumil Horyna (Berghauer) (1910-1972)
KOŠÍKÁŘ
Olej na plátně, 70x50 cm, sign. vpravo dole "B. Horník". Rámováno. Stav A. Autor Bohumil Horník, známý též jako Horyna, Berghauer. Předválečné obrazy jsou signované jménem B. Berghauer, po válce se nechal přejmenovat na Horynu. Signatura na tomto díle "B. Horník" je pseudonym, který používal, když maloval kvůli obživě.