Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Nejsvětější Trojice korunuje Pannu Marii

A71/751

NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE KORUNUJE PANNU MARII

Rakousko, Sandl, posl. třetina 19. stol.
Lidová podmalba na skle, tempera se zlacením, rámováno v dřevěném rámu se závěsem, 22,5x20 cm. Trůnící Bůh Otec, Syn a Duch Svatý na oblacích korunují Pannu Marii s rukama sepjatýma v gestu modlitby, zachycenou v polopostavě ve spodní části výjevu. Stav B. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2022.