Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Portrét děvčete

A73/216

Míla Doleželová (1922-1993)

PORTRÉT DĚVČETE

Akvarel na papíru, 38x28 cm, sign. vpravo dole tužkou "M. Doleželová". Rámováno, zaskleno.

Míla Doleželová - malířka narozená roku 1922 v Prostějově, absolventka Akademie výtvarných umění v Praze v grafické speciálce prof. Vl. Pukla, jehož asistentkou na akademii pak zůstala ještě několik dalších let. Pedagogickou dráhu však poté opouští a plně se věnuje malbě - figurální a především monumentální, čerpající intenzívně ze života Romů, později pak prostých lidí obecně.

Vyvolávací cena: 2 800 Kč
Vydražená cena: 8 500 Kč