Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Nové město nad Metují (?)

A73/316

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ (?)

1. pol. 19. stol.
Romantická krajina podle dobových litografií. Silueta odpovídá dobovým zobrazením Nového Města nad Metují, ovšem usazeného do „romantičtějšího“ krajinného rámce se zříceninou. Obrovskou popularitu Haunových litografií provázel i vznik mnohých jím inspirovaných malířských reprodukcí. Dobová atmosféra a komorní formáty vytvořily z těchto dílek nedocenitelné součásti vlídné domácí atmosféry sběratelských interiérů. Olej na plátně, 38x29 cm. Rámováno v pozdějším blondelovém rámu, rentoilováno.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč