A73/344
Ludvík Ehrenhaft (1872-1955)
HLAVA STARÉHO MUŽE S DÝMKOU
1914 (?)
Olej na plátně adjustovaném na kartonu, 34x30 cm, sign. a dat. vpravo dole "Ehrenhaft 14 (?)". Rámováno, zaskleno.
Studoval pražskou UMPRUM u J. Uprky a v Mnichově u Knirra. Vystavoval v českých zemích a ve vídeňské Secesi. Jeho díla představují vesnické chalupy, staré uličky, krajinu pomezí Moravy a Slovenska. Patřil ke skupině umělců, kteří vystoupili na výstavě Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně 1902 (J. Uprka, C. Mandel, A. Frolka ad.).
Vyvolávací cena: 8 500 Kč