Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Hlava starého muže s dýmkou

A73/344

Ludvík Ehrenhaft (1872-1955)

HLAVA STARÉHO MUŽE S DÝMKOU

1914 (?)
Olej na plátně adjustovaném na kartonu, 34x30 cm, sign. a dat. vpravo dole "Ehrenhaft 14 (?)". Rámováno, zaskleno. Stav B.

Studoval pražskou UMPRUM u J. Uprky a v Mnichově u Knirra. Vystavoval v českých zemích a ve vídeňské Secesi. Jeho díla představují vesnické chalupy, staré uličky, krajinu pomezí Moravy a Slovenska. Patřil ke skupině umělců, kteří vystoupili na výstavě Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně 1902 (J. Uprka, C. Mandel, A. Frolka ad.).

Vyvolávací cena: 8 500 Kč