A73/646
STŘÍBRNÁ SOUPRAVA YOGYA (JOGYA / DJOKJA)
Indonésie, Jáva, Yogyakarta,
40. léta 20. stol.
Čajová souprava sestává z menší a větší konvice (s víčky a vyjímatelným sítkem u větší z nich), cukřenky s víčkem, vázičky (dózy bez víčka?) a oválného podnosu, bohatě zdobených florálními ornamenty technikou repoussé. Celková hmotnost 2413,35 g, Ag 750/1000, značeno "850 TR8 TOM", osvědčení puncovního úřadu.
Výroba stříbrného nádobí známého jako "Yogya Silver" má původ ve 2. čtvrtině 20. století, kdy byla podpořena společným úsilím holandských a jávských propagátorů dekorativních řemesel. Ve 30. letech 20. stol. byla Jáva součástí Nizozemské východní Indie. Centrum této výroby bylo v hlavním městě provincie Yogyakarta (Yogya) a blízkém městě Kotagede. Výroba vzkvétala zvláště po vyhlášení nezávislosti Indonésie (1949) a pokračuje dodnes.
Vydražená cena: 20 000 Kč