A57/042
Johann Baptist Homann (1664-1724)
Johann Christoph Müller (1673-1721)
LANDKARTE BRÜNNER KREIS - SÜDTEIL
Nürnberg, 1. Hälfte 18. Jh. Circuli Brunnensis Pars Meridionalis. Kolorierter Kupferstich auf Bütten, 525x603 mm. Dekorativkartusche mit kartografischer Legende und Jagdszene. „Marchionatus Moraviae circulus Brunnensis quem Mandato caesareo accurate emensus hac mappa delineatum exhibet I. C. Müller S.C.M. Capit. et Ingen Editore Ioh. Baptista Homanno Noribergae. Cum Privilegio Sac. Caes. Majest.“.
Johann Christoph Müller – Deutschecký kartograf působící v rakouské monarchii, autor Landkarten von Mähren und zejména Landkarten Čech z r. 1720, jež byla vydána posmrtně r. 1722. Byl jedním z nejvýznamnějších kartografů, který kdy působil na našem území, und bývá označován jako nejvýkonnější kartograf všech dob.