A57/099
Bohdan Lacina (1912-1971)
ZIVILISATION
Holzstich auf Papier, 330x265 mm (Passepartout-Ausschnitt), sign. mit Bleistift am Unterrand „B. Lacina“. Passepartout, gerahmt, verglast. Passepartout, gerahmt, verglast.
Bohdan Lacina - brněnský Maler, Grafiker, knižní ilustrátor und sochař. Narodil se roku 1912 ve Sněžném na Vysočině, studoval ČVUT in Brünn (1931) und Vysokou školu architektury in Prag (1932-1937) u profesorů C Boudy, O. Blažíčka und J. Sejpky. Celý život působil také pedagogicky, např. na katedře dějin umění FF in Brünn, kterou v letech 1962-1970 také vedl. Roku 1947 spoluzakládal Skupinu Ra, od roku 1950 byl členem Svazu československých výtvarných umělců.