A57/229
Karl Kaufmann (1843-1902)
KÜSTENLANDSCHAFT
Öl auf Leinwand, 44x30 cm, sign. rechts unten „Karl Kaufmann“. Gerahmt. Zustand A. Zustand A.
Karl Kaufmann – rakouský malíř, studoval na vídeňské akademii. Působil převážně ve Vídni, známé jsou jeho obrazy architektur und krajin. Často cestoval, pobýval například v Itálii, Istanbulu. Užíval mnoho pseudonymů – C. von Erlach, Henri Carnier, Toretti, J. Holmstedt, Charles Marchand, J. Rollin, F. Herink, F. Pointner, Theodore Walter, F. Rodek, L. Perla, B. Lambert und další.