A57/241
Roman Havelka (1877-1950)
WALDTÜMPEL
1939 Öl auf Leinwand, 40x50 cm, sign. und datiert links unten „Rom. Havelka 1939“. Gerahmt, verglast. Zustand A. Zustand A.
Roman Havelka - malíř krajinář původem z Jemnice. Studoval UMPRUM u Suchardy und Jeneweina und později akademii u Mařáka, Slavíčka und R. z Ottenfeldu. Cestoval po Německu, Itálii und Balkánu. Jeho dílo je spjato s krajinou kolem řeky Dyje.