Startseite > Auktion > 57. Kunstauktion > WALDTÜMPEL

A57/241

Roman Havelka (1877-1950)

WALDTÜMPEL

1939 Öl auf Leinwand, 40x50 cm, sign. und datiert links unten „Rom. Havelka 1939“. Gerahmt, verglast. Zustand A. Zustand A.

Roman Havelka - malíř krajinář původem z Jemnice. Studoval UMPRUM u Suchardy und Jeneweina und později akademii u Mařáka, Slavíčka und R. z Ottenfeldu. Cestoval po Německu, Itálii und Balkánu. Jeho dílo je spjato s krajinou kolem řeky Dyje.