Startseite > Auktion > 57. Kunstauktion > MUTTER MIT TOCHTER IN VOLKSTRACHT

A57/275

Joža Uprka (1861-1940)

MUTTER MIT TOCHTER IN VOLKSTRACHT

Öl auf Leinwand, 30x50 cm, sign. rechts unten „JU“ und Verso Bestätigung des Künstlers: „Ověřuje Joža Uprka“. Gerahmt, verglast. Zustand A. Zustand A.

Joža Uprka – moravský malíř und Grafiken z Kněždub. Námětově S. inspiroval podněty ze svého rodného kraje, tamním folklorem und krásou lidových krojů. V roce 1894 S. se svým obrazem "Pouť u sv. Antonínka" zúčastnil výstavy in pařížském salónu und získal čestnou cenu "Mention honorable".