Startseite > Auktion > 57. Kunstauktion > BLUMENSTRAUẞ

A57/284

Otakar Kubín (1883-1969)

BLUMENSTRAUẞ

Öl auf Leinwand, 81x65 cm, sign. rechts unten „Coubine“. Gerahmt. Zustand A. Zustand A.

Otakar Kubín (fr. Othon Coubine) - český malíř und grafik, člen Osmy und SVU Mánes. Studoval na sochařsko-kamenické škole v Hořicích und na Akademii v Praze (u Prof. V. Brožíka, V. Hynaise, J. V. Myslbeka, H. Schwaigera und F. Thieleho). Značnou část života strávil ve Francii, kde se typickým námětem jeho děl stala Landschaft v Provence, věnoval se i tématu rodných Boskovic, figurální malbě und Stillleben.