Startseite > Auktion > 16. A69. Weihnachtsauktion von Kunst und Antiquitäten > THEATRUM BIBLICUM, Blatt Nr. 3

O16/028

THEATRUM BIBLICUM, BLATT NR. 3

1674
Kupferstich auf Papier, 210x250 mm. Selig sind die Sanftmütigen; denn sie werden das Erdreich besitzen. Vers Matthäus 5:5, BEATI MITES, QVONIA IPSI POSIDEBVNT TERRAM) Maste animo felix cuius clementia mitem / Imbuerit mentem terris dominabitur ille / Laurea prima tibi sacer interpres q dekorum / Diumis datur eloquiis milissme Moses. Originaldruck aus seltener Bibel „Theatrum Biblicum Hoc est historiae Sacrae - veteris et novi testamenti tabulis aeneis expressae“. Passepartout, gerahmt, verglast.