O16/029
THEATRUM BIBLICUM: BLATT NR. 4
1674
Kupferstich auf Papier, 210x260 mm. Lukas 5:18, Sic quem paralysis longo languere prostrauit A morbo soluit liberauitq fides). Originaldruck aus seltener Bibel „Theatrum Biblicum Hoc est historiae Sacrae - veteris et novi testamenti tabulis aeneis expressae“.
Passepartout, gerahmt, verglast.