Main page > Auction > 23. Bibliophile online auction > Soubor 14 publikací o Maxovi Švabinském s autografy

O23/226

↑ Back to list « »

Různí autoři

Max Švabinský (1873-1962)

SOUBOR 14 PUBLIKACÍ O MAXOVI ŠVABINSKÉM S AUTOGRAFY

1928-1973
M. Švabinský: Hlavy známé i neznámé. Vel. 2°. 36 čísl. s., česky. Pevná polokož. vazba. Úvod. studie A. Novák. Frontispice + 49 nestr. celostr. obr. příloh. Vyd. J. Štenc v Praze r. 1928. Na předtitulu podpis M. Š. s dat. 20 / 7 1939. M. Švabinský: Žně. Vel. 4°. 75 čísl. s., il., česky, přel. F. Žákavec. Pevná polokož. vazba zn. Jindř. Svobodou. Obálka vevázána na konci. Vyd. J. Štenc v Praze r. 1930. Na předtitulu podpis M. Š. s dat. 20 / 7 1939. Ex libris S. Gajdošíka od P. Dillingera. Uloženo v kartonovém pouzdru. A. Matějček: Max Švabinský. Popisný seznam graf. díla 1933-1942. Vel. 4°. 53 čísl. s., 28 celostr. čb obr. příloh. Vol. archy v obálce. Vyd. SČUG Hollar v Praze r. 1943. Obsahuje 5 podepsaných litografií. Na předtitulu věnování M. Gajdošíkové s podpisem M. Š. a dat. 25 / 8 1945. L. Páleníček: Max Švabinský. Medailon. Vel. 4°. Nestr., česky. Měkká šitá vazba. Vyd. K. Kryl pro KPU v Kroměříži r. 1943. Frontispice: pův. podeps. litogr. autoportrét. Věnování S. Gajdošíkovi s podpisem M. Š. a dat. 11. 7. 1943. Ex libris S. Gajdošíka od P. Dillingera. Přiložen dopis L. Páleníčka S. Gajdošíkovi z 15. 10. 1976. K. Herain: Malíř Max Švabinský. Dvacet pět obrazů s poznámkami o době a díle. Vel. 4°. Vol. nerozřez. archy v obálce. Vyd. ELK v Praze r. 1945 jako neprodejnou publikaci. Věnování M. Gajdošíkové s podpisem M. Š. a dat. 25 / 8 1945. Přiložen dopis Zuzany Švabinské přátelům z 18. 1. 1959. A. Matějček: Max Švabinský. Vel. 4°. 38 čísl. s., nečísl. celostr. čb. obr. přílohy, 1 barevná, menší il. v textu, česky. Měkká šitá vazba. Vyd. Vydavatelství Ministerstva informací v Praze r. 1947 jako 4. sv. Knižnice nár. umělců československých. I. vydání. Věnování S. Gajdošíkovi s podpisem umělce a dat. na Vánoce 1949. A. Matějček: Max Švabinský. Vel. 4°. Pevná vazba. 25 celostr. obr. příloh, 1. barevná. Vyd. SVU Mánes r. 1948 jako 11. sv. ed. Prameny. Na předtitulu podpis M. Š. s dat. 16. 2. 1952. V. Denkstein: Max Švabinský - Satyr. Vel. 4°. 64 čísl. s., česky, báseň V. Huga přel. S. Kadlec. Vol. nerozřez. archy v obálce. Cyklus 20 hlubotiskem reprod. litografií. Vyd. Sfinx v Praze r. 1949 jako 6. sv. knihovny Mistrů. 1. vydání. Na předtitulu věnování S. Gajdošíkovi s podpisem M. Š. k Vánocům 1949. J. Květ: Max Švabinský krajinář. Vel. 4°. 38 čísl. s., česky, 80 celostr. čb obr. příloh. Pevná plátěná nakladatelská vazba. Vazbu a graf. úpravu navrhl K. Svolinský. Vyd. J. R. Vilímek v Praze r. 1948. I. vydání. Celk. náklad 5000 výtisků, z toho 500 číslovaných má jako frontispice původní podepsanou litografii. Tento výtisk má číslo 14. Na předtitulu věnování s podpisem M. Š. přátelům Gajdošíkovým k Vánocům 1948. J. Květ: Max Švabinský krajinář. Vel. 4°. 34 čísl. s., česky, 80 celostr. čb obr. příloh. Pevná nakladatelská vazba. Vyd. nakladatelství Orbis v Praze r. 1950. II. vydání. Na předtitulu věnování S. Gajdošíkovi s podpisem M. Š. a dat. 31. 1. 1951. 2x L. Páleníček: Švabinský a Vrchlický. Vel. 4°. 21 čísl. s., česky. Vol. nerozřez. archy v obálce. Vyd. Památník nár. písemnictví se Spolkem čes. bibliofilů v Praze r. 1973. Celk. náklad 600 výtisků s leptem Zjevení z cyklu V pralese tištěným z pův. desky. 1 exemplář s věnováním s podpisem autora z 14. 10. 1976. Rajská sonáta. Pět dřevorytů Maxe Švabinského v ocelorytinách Jindry Schmidta. Vel. 8°. Nestr., česky, text Z. Švabinská. Vol. archy v obálce. 5 sign. ocelorytin na ruč. papíře. Vyd. SČF Klub filatelistů v Kroměříži r. 1973. Celk. náklad 1300 výtisků. Podpis autora. Spolu: Karton s autografem M. Švabinského. Z pozůstalosti Stanislava Gajdošíka

Contact info
Your question
↑ Back to list « »