Main page > Auction > 23. Bibliophile online auction > 6 svazků s dílem Maxe Švabinského

O23/227

↑ Back to list « »

Různí autoři

Max Švabinský (1873-1962)

6 SVAZKŮ S DÍLEM MAXE ŠVABINSKÉHO

1923-1949
A. Matějček: Max Švabinský. Sto kreseb. Vel. 4°, 24,6x19,2 cm. 19 čísl. s., česky, frontispice (kresba rudkou tištěná hnědě) + 99 s. čb obr. příloh + il. v textu. Pevná plátěná naklad. vazba se zlatým dekorem a typy na hřbetu. Vyd. J. Štenc v Praze r. 1923. Na předtitulu podpis malíře s dat. 20 / 7 1939. Ex libris Stanislava Gajdošíka od P. Dillingera. Max Švabinský: Poledne. Milostné listy. Lyrický doprovod (8 básní) F. Hrubína. Vel. 4°, 25,5x18,2 cm. Nestr., česky. Pevná naklad. vazba s pův. přebalem. Vyd. r. 1943 F. J. Müller v Praze jako 23. sv. sbírky Krásná užitková kniha. Celk. náklad 120 výtisků s pův. litografií M. Švabinského. V tiráži podpisy malíře i básníka. Ex libris S. Gajdošíka od P. Dillingera. Věnování S. Gajdošíkovi s podpisem malíře a dat. 17. září 1943. Max Švabinský: vlastní podobizny. Vel. 4°, 25x18 cm. Nestr., česky, 24 reprodukcí + 1 pův. sign. litografie M. Švabinského. Vol. archy v papír. obálce. Vydal J. R. Vilímek v Praze r. 1943. Celk. náklad 500 výtisků. Tento výtisk má č. 27. Věnování S. Gajdošíkovi s podpisem malíře a dat. 31. května 1944. Ex libris S. Gajdošíka od P. Dillingera. J. Pavelka: Max Švabinský kreslíř. Vel. 4°, 24,6x17,1 cm. 22 čísl. s., česky. Volné nerozřezané archy v papír. obálce. Vyd. K. Kryl v Kroměříži r. 1944 pro míst. skupinu Družstevní práce. Litografie + 5 repr. kreseb. Podpis malíře s dat. 17. 11. 1945. A. Matějček: Max Švabinský. Vel. 4°, 24x17,5 cm. 38 čísl. s., nečísl. celostr. čb obr. přílohy, 1 barevná, menší il. v textu, česky. Pův. brož. vazba. Vyd. Vydavatelství Ministerstva informací v Praze r. 1947 jako 4. sv. Knižnice nár. umělců československých. II. vydání. Ve frontispisu věnování S. Gajdošíkovi s podpisem umělce a dat. 22. 6. 1949. Knižní blok odlepen z vazby, jinak dobrý stav. František Pražák: Dětství Maxe Švabinského. Vel. 8°, 20,2x13 cm. 50 čísl. s., il., česky. Volné nerozřezané archy v papír. obálce. Úprava C. Bouda. Pův. sign. litografie M. Švabinského. Vyd. V. Petr v Praze r. 1949. Celk. náklad 550 čísl. výtisků na ruč. maršovském papíře. Tento výtisk má č. 444. Podpis malíře s dat. 18. 12. 1950. Z pozůstalosti Stanislava Gajdošíka

Contact info
Your question
↑ Back to list « »