O10/648
OCELOVÝ NÁRUČNÍK
Persie,
druhá pol. 19. stol.
Perský ocelový náručník, tepaný, zdobený zlacením, d. 29 cm. Období kádžárovské dynastie, po okrajích zbytky kroužků pro připnutí ke zbroji, ryté scény ukazují patrně muslimskou modlitbu a rozjímání dvorské postavy či bojovníka.