Hlavní stránka > Aukce > 13. Fotografie, práce na papíře a vzácné tisky > Kaleidoskop

O13/204

Gabina Fárová (1963)

KALEIDOSKOP

2003
Sítotisk na papíru, 600x600 mm, číslováno vlevo tužkou "6/11", sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Gabina 03". Vystaveno: Kaleidoskop galerie Mladá Fronta, Praha 2003. Prague Photo XII, náměstí Republiky 7, Praha 2019. Rámováno, zaskleno.

Gabriela (Gabina) Fárová - česká fotografka, dcera výtvarníka Libora Fáry a historičky umění Anny Fárové. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Praze. V letech 1982–1985 pracovala v družstvu Fotografia. Živila se zároveň i jako manekýnka, stála modelem významným fotografům, jako byl Jan Saudek či Tono Stano. V letech 1986–1990 studovala na FAMU, kterou však nedokončila, dala přednost práci v agentuře Radost a fotografování. Fotografuje černobíle a tematicky se zaměřuje především na akty a portréty.