Hlavní stránka > Aukce > 14. Online auction of Art and Antiques > Letní krajina

O14/146

Eduard Milén (1891-1976)

LETNÍ KRAJINA

Akvarel na papíru, 450x570 mm, sign. vpravo dole "Ed. Milén". Verso štítek Ústředního svazu čs. výtvarných umělců a razítko "PŘIJATO UMĚLECKOU KOMISÍ ČESKÉHO FONDU VÝTVARNÉHO UMĚNÍ ČFVU BRNO". Rámováno, zaskleno.

Eduard Milén - brněnský malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a designér. Studoval na Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, po první světové válce pokračoval na Akademii výtvarných umění. Působil jako výtvarný redaktor Lidových novin. Od roku 1917 soustavně zachycoval podobu Brna v kresbách, grafických listech a litografiích. V roce 1961 vyšel jejich výběr knižně pod názvem Brno.

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Skončeno