Hlavní stránka > Aukce > 14. Online auction of Art and Antiques > Trojice obrazů Josefa Zahořanského – Zeithammela

O14/166

↑ Zpět na položky «

Josef Zahořanský – Zeithammel (1891-1952)

TROJICE OBRAZŮ JOSEFA ZAHOŘANSKÉHO – ZEITHAMMELA

1922
Portrét ředitele Josefa Hrdiny z Opavy a jeho ženy (párové obrazy) Olej na plátně, 65x50,5 cm, sign. a dat. vpravo dole „Zeithammel 1922“. Na zadní straně plátno opatřeno autorským štítkem. Josef Hrdina byl ředitelem Mendelova gymnázia v Opavě. Rámováno. Portrét ředitele Josefa Hrdiny z Opavy Uhel na kartonu, 53x46 cm. Rámováno, zaskleno. Stav B. Portrét ředitele Josefa Hrdiny z Opavy - rám je u pravého dolního rohu poškozen. Hrdina (uhel na kartonu) - rám je u levého dolního rohu poškozen.

Akademický malíř Josef Zahořanský – Zeithammel se narodil roku 1891 v Roudnici nad Labem. Malíř figuralista, krajinář a učitel v Tišnově. Studia na akademii v Praze u prof. Švabinského. Časté studijní cesty do Itálie.

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Nejvyšší příhoz: AFBU  1 700 Kč
3 příhozy
Prodáno

↑ Zpět na položky «