O14/166
Josef Zahořanský – Zeithammel (1891-1952)
TROJICE OBRAZŮ JOSEFA ZAHOŘANSKÉHO – ZEITHAMMELA
1922
Portrét ředitele Josefa Hrdiny z Opavy a jeho ženy (párové obrazy)
Olej na plátně, 65x50,5 cm, sign. a dat. vpravo dole „Zeithammel 1922“. Na zadní straně plátno opatřeno autorským štítkem. Josef Hrdina byl ředitelem Mendelova gymnázia v Opavě. Rámováno.
Portrét ředitele Josefa Hrdiny z Opavy
Uhel na kartonu, 53x46 cm. Rámováno, zaskleno.
Portrét ředitele Josefa Hrdiny z Opavy - rám je u pravého dolního rohu poškozen.
Hrdina (uhel na kartonu) - rám je u levého dolního rohu poškozen.
Akademický malíř Josef Zahořanský – Zeithammel se narodil roku 1891 v Roudnici nad Labem. Malíř figuralista, krajinář a učitel v Tišnově. Studia na akademii v Praze u prof. Švabinského. Časté studijní cesty do Itálie.