O16/051
Vincenc Beneš (1883-1979)
ZLATÁ KAPLIČKA PRAHA
Barevná litografie na papíře, 310x400 mm, zn. tužkou v pravém dolním rohu "152/88", sign. v levém dolním rohu "V. Beneš". Na pravé straně pasparty jsou dvě skvrny, každá o velikosti 3 cm.
Vincenc Beneš - studoval na Uměleckoprůmyslové škole a na Akademii výtvarných umění v Praze. Byl členem SVU Mánes, Osmy a Skupiny výtvarných umělců. Zpočátku tvořil pod vlivem kubismu a fauvismu, poté se věnoval realisticky ztvárněným krajinám a zátiším.