Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Piazza San Marco

O16/072

Jan Zrzavý (1890-1977)

PIAZZA SAN MARCO

Barevná litografie na papíře, 190x255 mm, číslováno vlevo dole pod tiskem tužkou "80/200", sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "Jan Zrzavý". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Jan Zrzavý – český malíř a grafik, významný představitel české výtvarné avantgardy 1. pol. 20. století. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze u Emanuela Dítěte, také u Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského. Intenzivně se také věnoval studiu italského quattrocenta. Podnikl studijní cesty po Německu, Itálii, Belgii, Francii. Spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. V jeho díle se objevuje symbolismus, postupy malby starých mistrů, hladká fraktura. Jeho poslední autorská výstava se uskutečnila r. 2007 ve Valdštejnské jízdárně v Praze.

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Nejvyšší příhoz: CRHN  8 000 Kč
7 příhozů
Prodáno