Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Loďky na pobřeží

O16/071

Jan Zrzavý (1890-1977)

LOĎKY NA POBŘEŽÍ

1963
Kombinovaná technika - tužka a pastel na papíře, 156x240 mm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo dole monogramem "Z J. 63". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Provenience: Brněnská sbírka, zakoupeno v autorově ateliéru k promoci v r. 1964

Jan Zrzavý – český malíř a grafik, významný představitel české výtvarné avantgardy 1. pol. 20. století. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze u Emanuela Dítěte, také u Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského. Intenzivně se také věnoval studiu italského quattrocenta. Podnikl studijní cesty po Německu, Itálii, Belgii, Francii. Spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. V jeho díle se objevuje symbolismus, postupy malby starých mistrů, hladká fraktura. Jeho poslední autorská výstava se uskutečnila r. 2007 ve Valdštejnské jízdárně v Praze.

Vyvolávací cena: 95 000 Kč

Nejvyšší příhoz: RQQL  120 000 Kč
4 příhozy
Prodáno