Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Váza s orientalizujícím dekorem

O16/526

VÁZA S ORIENTALIZUJÍCÍM DEKOREM

Čechy, Bělá, Julius Dressler, 80.- 90. léta 19. stol.
Keramická váza ve tvaru dvojité tykve na nízké zvonovité patce, s prolamovanými florálními uchy po stranách a rozšířeným hrdlem s okrajem tvořeným lancetovými výběžky, celoplošně zdobeno vtlačenými ornamentálními vzory v perském duchu, místy akcentovanými barevnými glazurami a zlacenými detaily, interiér glazovaný. V. 28 cm. Zn. černě tištěným „JDB Dressler Fayence“ a vtlač. č. modelu "885". Stav B.