Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Šálek s podšálkem

O16/543

ŠÁLEK S PODŠÁLKEM

Německo, Berlín, Königliche Porzellan Manufaktur, 20. - 30. léta 19. stol.
Kónický šálek s převýšeným uchem typu „Kalathos Form“ a hlubším podšálkem, bílý porcelán, páskový dekor s pastelově růžovým a světle zeleným fondem, malbou vinných listů a rozvilinovou zlacenou štafáží, zlacen také interiér šálku a obruby. V. šálku 9 cm, Ø podšálku 13,3 cm. Podglazurní kobaltové značky žezla, v příp. talířku s červeným obloučkem na pravé straně a vtlačeným č. "2". Stav A.

Vyvolávací cena: 3 900 Kč

Skončeno