O16/543
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Německo, Berlín, Königliche Porzellan Manufaktur,
20. - 30. léta 19. stol.
Kónický šálek s převýšeným uchem typu „Kalathos Form“ a hlubším podšálkem, bílý porcelán, páskový dekor s pastelově růžovým a světle zeleným fondem, malbou vinných listů a rozvilinovou zlacenou štafáží, zlacen také interiér šálku a obruby.
V. šálku 9 cm, Ø podšálku 13,3 cm.
Podglazurní kobaltové značky žezla, v příp. talířku s červeným obloučkem na pravé straně a vtlačeným č. "2".