Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Nautilus

O16/614

NAUTILUS

Patrně Německo, 19. / 20. stol.
Dekorativní pohár ze schránky loděnky, upevněné na vysoké balustrové stříbrné noze s bohatým barokizujícím reliéfním a tepaným dekorem, akantovou montáží a vrcholovou miniaturou Amora jedoucího na delfínu, Ag 800/1000, celková (hrubá) hmotnost 747,05 g, v. 40,5 cm, značeno výrobcem. Podobné kusy zdobily již od 16. století nejvýznačnější šlechtické sbírky, reprezentujíce svou exkluzivitou a nákladným zpracováním nejen status majetkový, ale zároveň také funkci estetickou, symbolickou - a coby vzácná, z exotických zemí dovážená přírodnina samozřejmě i funkci studijní. Stav A. Osvědčení puncovního úřadu.