O16/614
NAUTILUS
Patrně Německo,
19. / 20. stol.
Dekorativní pohár ze schránky loděnky, upevněné na vysoké balustrové stříbrné noze s bohatým barokizujícím reliéfním a tepaným dekorem, akantovou montáží a vrcholovou miniaturou Amora jedoucího na delfínu, Ag 800/1000, celková (hrubá) hmotnost 747,05 g, v. 40,5 cm, značeno výrobcem.
Podobné kusy zdobily již od 16. století nejvýznačnější šlechtické sbírky, reprezentujíce svou exkluzivitou a nákladným zpracováním nejen status majetkový, ale zároveň také funkci estetickou, symbolickou - a coby vzácná, z exotických zemí dovážená přírodnina samozřejmě i funkci studijní.
Osvědčení puncovního úřadu.