Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Barokní horizontální stolní hodiny

O16/645

BAROKNÍ HORIZONTÁLNÍ STOLNÍ HODINY

Německo, 17. stol.
Horizontální jednoručkové stolní hodiny v cylindrickém mosazném zlaceném pouzdru, celoplošně zdobeném florálními rozvilinami. Vřetenový krok, řetízkový pohon železné desky, sloupky a vřetenové kolo, hranaté sloupky, mosazná kola a vložky os, železná rafie. Mosazný ciferník dělený římskými číslicemi. Ø 9 cm, v. 6 cm. Neznačeno. Stav odpovídající stáří. Velmi zachovalý stav, stroj kompletní, pohyblivý.