O16/645
BAROKNÍ HORIZONTÁLNÍ STOLNÍ HODINY
Německo,
17. stol.
Horizontální jednoručkové stolní hodiny v cylindrickém mosazném zlaceném pouzdru, celoplošně zdobeném florálními rozvilinami. Vřetenový krok, řetízkový pohon železné desky, sloupky a vřetenové kolo, hranaté sloupky, mosazná kola a vložky os, železná rafie. Mosazný ciferník dělený římskými číslicemi. Ø 9 cm, v. 6 cm. Neznačeno.
Stav odpovídající stáří.
Velmi zachovalý stav, stroj kompletní, pohyblivý.