O21/156
Josef Vyleťal (1940-1989)
POZVÁNKA NA VÝSTAVU A DVĚ PF
Mědirytina, P.F. 1986, 15x20,8 cm, tužkou sign. "J. Vyleťal". Mědirytina, P.F. 1984, 14,7x21 cm, tužkou sign. "Josef Vyleťal". Pozvánka na výstavu, mědirytina, 28,7x21,4 cm, tužkou sign. "J. Vyleťal". Stav A. Na rubu razítko "Osobní sbírka Alexandr Skalický st". Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Josef Vyleťal - malíř, grafik, divadelní a filmový výtvarník. Studoval na Vysoké škole technické v Bratislavě (1957–1960) a Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1960–1961 u Adolfa Hoffmeistera). Samostatně vystavoval od r. 1963, kolektivně od 1965. Od počáteční strukturální abstrakce, se dostal k figurativní kompozici ve stylu starých mistrů (cyklus Stromníci, 1965) a pozdější surrealistické malbě a kresbě.