Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Statek

O4/0251

Josef Holub (1870-1957)

STATEK

1944
Olej na kartonu, 27x19,5 (výřez z rámu), sign. a dat. vlevo dole "HOLUB 944.". Rámováno. Josef Holub - studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Stanislava Suchardy a Felixe Jeneweina, později přešel na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, aby absolvoval u Rudolfa z Ottenfeldu. Studia dovršil pobytem v Drážďanech a Mnichově. Na stipendijních cestách poznal Itálii a Bosnu a Hercegovinu. Stav B.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.