O4/0265
Václav Fiala (1896-1980)
ULIČKA VE VLADIVOSTOKU
Olej na plátně, 46,5x43 cm, sign. vlevo dole "V. Fiala". Na zadní straně výstavní štítek. Rámováno. Václav Fiala - žák prof. M. Švabinského (AVU Praha) vystudoval Akademii umění v Petrohradě. Tvorba tohoto malíře, grafika a ilustrátora zahrnuje jak realistickou kresbu, portréty osobností či cyklus barevných litografií, tak i četné ilustrace (např. F. Palacký (1958): Z dějin národu českého). Stav A.