Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Krucifix

O4/0907

KRUCIFIX

Itálie, 19. stol.
Dřevěný latinský kříž s břevny kruhového průřezu s výstupky - "pahýly po osekaných větvích" ve smyslu odkazu na strom života, černě lakovaný, stříbrná nákončí (horní s ozdobným závěsem), štítek s nápisem "INRI", lebka se zkříženými hnáty a korpus ve tvaru písmene "Y", připevněný ke kříži třemi hřeby, s dekorativně řasenou rouškou staženou na pravém boku. Ag 850/1000. 37,5x15 cm, Ag ca 100,15 g. Stav B/C. Osvědčení puncovního úřadu.