O5/204
GENDAITÓ KATANA
Japonsko,
20. stol.
Hon zukuri, iori mune, koši zori, aktivní nioideki čódži/kani no cune hamon, ko itame hada, heiandžózógan marugata cuba, šakudó fuči kašira. Sign. "Masayuki" (kokuin), d. čepele 67,7 cm.