Hlavní stránka > Aukce > 9. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Křížová cesta - 4. a 5. zastavení

O9/020

Leopold Aichinger

KŘÍŽOVÁ CESTA - 4. A 5. ZASTAVENÍ

1725
4. zastavení křížové cesty - Bičování Ježíše Krista. Olej na lipové desce, 16,9x13 cm, sign. a dat. na zadní straně "Leopold Aichinger fecit Anno 1725". 5. zastavení křížové cesty - Ježíš Kristus trním korunován. Olej na jedlové desce, 16,9x13 cm, sign. a dat. na zadní straně "Leopold Aichinger fecit Anno 1725". Rámováno. Díla spadají do vrcholného baroka v českých zemích. Stav odpovídající stáří.

Leopold Aichinger - barokní umělec, který se podílel na výzdobě radnice v Českých Budějovicích, byl pomocníkem pražského malíře Johann Adam Schöpfa při realizace fresky hlavního sálu.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.
Dražit Dražit na LiveBid