Hlavní stránka > Aukce > 9. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Krajina s mračny

O9/034

Ota Bubeníček (1871-1962)

KRAJINA S MRAČNY

Olej na kartonu, 35,5x36,7 cm, sign. vpravo dole "O Bubeníček". Rámováno, zaskleno. Stav A/B.

Ota Bubeníček - malíř a loutkař, studoval v Praze na AVU u J. Mařáka, A. Slavíčka a Ottenfelda. Zabýval se krajinomalbou, tvořil na Valašsku, ve Vsetíně, Horní Bečvě, ve Svratce, v jižních Čechách (na Sedlčansku, v Protivíně, Volyni, Zvíkově, Orlíku), v meziválečném období jezdil na Slovensko, od r. 1932 žil trvale v Mladé Vožici. Jeho tvorba má blízko k dekorativní stylizovanosti z přelomu století a bývá někdy kladena do souvislosti s německými krajináři z Worpswede. Bubeníček často zachytil neporušený ráz krajů s množstvím lidových staveb, a proto je etnografy vyzdvihována i dokumentární hodnota jeho díla.

Dražit Dražit na LiveBid