Hlavní stránka > Aukce > 9. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Šálek s podšálkem

O9/122

ŠÁLEK S PODŠÁLKEM

Slezsko, Proskov, 1. pol. 19. stol.
Zvonovitý šálek empírového tvaru s převýšeným uchem (Campaner Form) a mělkým podšálkem z černé kameniny, napodobující oblíbenou produkci z anglického Wedgwoodu, na glazuře zdobeno jemnou malbou stříbrem s motivy lístkových girland a lineárních obrub. V. šálku 7 cm, Ø talířku 14,8 cm. Vtlačená značka "PROSKAU". Stav restaurováno. Lepené ucho, opravován také okraj podšálku, malba zoxidovaná a místy setřená.

Dražit Dražit na LiveBid