Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Městský motiv

A68/038

Alois Wachsman (1898-1942)

MĚSTSKÝ MOTIV

Akvarel na papíře, 330x420 mm, zn. vlevo dole razítkem z pozůstalosti Aloise Wachsmana s č. 156. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Alois Wachsman - český malíř, scénograf a architekt. Svá studia započal nejdříve na Českém vysokém učení technickém, poté pokračoval ve studiu architektury na AVU u Josefa Gočára. V jeho tvorbě lze nalézt vliv kubismu a surrealismu. Jeden ze spoluzakladatelů skupiny Devětsil, kterou však brzy opustil. Pravidelně se zúčastňoval výstav SVU Mánes.

Vyvolávací cena: 7 500 Kč

Pro zadání absenční dražby se nejprve přihlaste nebo zaregistrujte.

Aukční přirážka činí 20 % ke kladívkové ceně.

Písemný limit
Částka v CZK
Telefonní dražba
Podat nabídku