Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Ležící akt

A68/050

Emanuel Frinta (1896-1970)

LEŽÍCÍ AKT

1919
Kresba tužkou na papíře, 210x325 mm, sign. a dat. tužkou vpravo dole "Em. Frinta 15 XII 19". Paspartováno.

Emanuel Frinta - malíř, grafik a ilustrátor. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Vratislava Nechleby, Jakuba Obrovského a Maxe Švabinského. Založil soukromou školu kreslení kde vyučoval malbu, kresbu a dějiny umění. Jeho nejčastějším zobrazovaným uměleckým objektem byly ženy.

Vyvolávací cena: 800 Kč
Vydražená cena: 1 400 Kč