Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Spící poloakt

A68/112

Marcel Krasický (1898-1968)

SPÍCÍ POLOAKT

Salónní malba skrývající zneklidňující poselství o běhu času a pomíjivosti nejen ženské krásy. Olej na plátně, 67,5x97 cm, sign. vpravo dole "M. Krasický". Rámováno. Stav A.

Marcel Krasický - rodák z Krasic u Kroměříže, studoval na spec. mal. škole u K. Truppeho v Brně a soukromě u Fr. Hlavici. Podnikl studijní cesty po Rakousku, Německu, Itálii a Balkáně. Učil ve Sdružení umělců samouků v Brně. Byl především portrétistou a figuralistou, věnoval se též krajinomalbě.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč
Vydražená cena: 24 000 Kč