Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Plachetnice na moři

A68/144

Eduard Wirth (1870-1935)

PLACHETNICE NA MOŘI

1931
Olej na plátně, 46,5x60,5 cm, sign. a dat. vpravo dole "E. Wirth 1931". Rámováno. Stav A.

Eduard Wirth - malíř českého původu, jenž se s rodinou vystěhoval do Rumunska, později vystudoval na malířské akademii v Benátkách. Stal se profesorem na akademii v Káhiře a egyptská vláda jej pověřila výzdobou mnoha veřejných budov. Na konci života se vrátil do rodného Brna.

Vyvolávací cena: 7 000 Kč