A70/078
Jan Bauch (1898-1995)
PARIDŮV SOUD
1950
Olej na plátně, 56,2x71 cm, sign. a dat. vlevo nahoře. "Jan Bauch 1950".
Jako i jiná mytologická témata zpracovával Jan Bauch Paridův soud v malbě opakovaně, srov. např.: Peter Kováč, Rea Michalová, Jan Bauch, Galerie Art Praha 2013, s. 248, obr. 185 (Paridův soud, 1971, olej / plátno, 73,5x103,5 cm, Oblastní galerie v Liberci).
Rámováno, zaskleno.
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.