Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Bronzové vídeňské "Kommodenuhr"

A71/201

Franz Hekel

BRONZOVÉ VÍDEŇSKÉ "KOMMODENUHR"

Rakousko, Vídeň 1. čtvrt. 19. stol.
Stolní bronzové hodiny s černými arabskými číslicemi na bílém smaltovaném ciferníku s datumářem. Soudkové pouzdro stroje nesené dvěma delfíny na soklu s figurálním vlysem je završeno drobnou plastikou olejové lampy. Čtvrťový stroj. Zlacený bronz. Rozměr 42x24x14 cm. Stav D. Funkční čtvrťové bití, chybí kyvadlo a klíček, drobné poškození smaltu kolem pravého otvoru pro natahování. Jinak kompletní, chod nezjišťován. Provenience: sbírka Dr. Jaroslava Lorka

Franz Hekel - mistr uváděný ve Vídni kolem r. 1800 a v první čtvrtině 19. stol.