Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Des Menschen Schicksal (The Fate of Mankind)

O16/043

Alfred Kubin (1877-1959)

DES MENSCHEN SCHICKSAL (THE FATE OF MANKIND)

1903
Facsimile-Drucke (uvádí literatura bez další specifikace - želatinový světlotisk?) na japanu, 234x278 mm tisk. plocha, 440x355 mm arch, sign. a zn. vpravo dole razítkem "A. Kubin Des Menschen Schicksal", číslováno tužkou "90/100". Tento tisk je součástí tzv. Weberova portfolia, které obsahuje 15 expresionisticky laděných tisků ovlivněných Schopenhauerem a jeho textem "Weltanschauung". Celkový náklad 1000 ks, první 100 byla číslovaná a na trhu je velmi raritní. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Alfred Kubin - rakouský expresionistický grafik, ilustrátor a spisovatel; narodil se v Litoměřicích v severních Čechách.

Vyvolávací cena: 24 000 Kč

Skončeno