Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Portrét dívky

O16/149

Josef Ženíšek (1855-1944)

PORTRÉT DÍVKY

1892
Olej na plátně, 42x31 cm, sign. a dat. vpravo dole "Josef Ženíšek 92". Rámováno, zaskleno. Stav A.

Josef Ženíšek - český malíř narozený v Praze, žák pražské akademie u profesora Lhoty, dále pak mnichovská akademie, studijní cesty a práce v Římě a Paříži, velmi často reprodukován v českých i německých časopisech. Známé jsou především jeho podobizny tmavovlasých dívek a žen v exotických šatech, často cikánek.

Vyvolávací cena: 25 000 Kč

Skončeno